O familie cu 4 copii din Biniș a rămas în stradă în urma unui incendiu!

Un incendiu puternic izbucnit în această seară la o gospodărie din localitatea Biniș, comuna Doclin, cel mai probabil din cauza coșului de fum.

Flăcările au făcut imposibile intervențiile consătenilor și ale proprietarilor casei, cei care au așteptat cu înfrigurare sosirea echipajelor de intervenție ale pompierilor de la ISU Semenic, după apelul de urgență la 112.

În cele din urmă, nu s-a mai putut salva mare lucru iar întreaga familie, soț – soție și cei 4 copii, au văzut cum toată agoniseala lor de o viață a ars în câteva zeci de minute. Cel mai probabil, va fi necesară reconstrucția întregului cămin, lucru pentru care familia nu este pregătită, în acest moment, din niciun punct de vedere.

Să sperăm că rudele, semenii și cei cu dare de mână vor veni în sprijinul acestor oameni greu încercați, care au rămas fără un acoperiș deasupra capului în plină iarnă, la jumătatea lunii ianuarie.

Sergiu TABAN

Știrile zilei