La această oră, traficul rutier pe DN 6, la km 422+800 m, pe raza localității Teregova, se desfășoară dirijat, alternativ pe un sens de mers, din cauza lucrărilor de reabilitare a podului peste râul Timiș, în zonă formându-se coloane de autovehicule pe o distanță de aproximativ 10 km.
În zona localității Teregova acționează echipaje ale poliției rutiere pentru fluidizarea traficului rutier, precum și piloți de dirijare a traficului.
„Rugăm participanții la trafic să circule cu prudență, să dea dovadă de răbdare și înțelegere și să respecte indicațiile polițiștilor rutieri“ – afirmă Alina Boeru purtător de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție.
![](https://reper24.ro/wp-content/uploads/2023/06/maxagro-lung.gif)
![](https://reper24.ro/wp-content/uploads/2022/04/gradimex-lung.gif)
Si ieri vineri 6 august coada s a încins pe 5 _8 km .
Am fost în tara începând cu sfârșitul lui iulie și am găsit ” lucrări de reabilitare” pe acel pod, suntem în august, pana în decembrie au timp
Cam cit se sta la coada?
1 ora pe putin