Tâlhărie noaptea trecută în sala de așteptare a Gării de Nord din Reșița, unde un bărbat a rămas fără portofel după ce a fost amenințat cu un cuțit. Mai mult decât atât, tâlharul a pus mâna pe portofelul victimei, după ce i-a tăiat acestuia geaca. Autorul este un bărbat de 28 de ani din Caransebeș, identificat de polițiști la puțin timp după comiterea faptei.
„Azi-noapte, în jurul orei 23.30, polițiști de la Poliția Municipiului Reșița au fost sesizați prin apel 112, de către un bărbat despre faptul că o persoană necunoscută i-a tăiat geaca cu un cuțit și i-a sustras portofelul din buzunar.
Imediat, la fața locului s-a deplasat echipajul mixt de intervenție care, din verificările efectuate, a stabilit că în timp ce bărbatul de 38 de ani se afla în sala de așteptare din incinta Gării Reșița Nord, ar fi fost abordat de o persoană necunoscută care prin violență și folosind un obiect tăietor-înțepător, i-ar fi tăiat buzunarul gecii, sustrăgându-i portofelul, apoi ar fi dispărut într-o direcție necunoscută.
În scurt timp, a fost identificat un bărbat de 28 de ani, din Caransebeș, asupra căruia a fost găsit cuțitul, care ar fi fost folosit la comiterea faptei”, explică Alina Boeru, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Caraș-Severin.
Bărbatul a fost preluat de către polițiști de la Serviciul Județean de Poliție Transporturi, pentru cercetări și luarea măsurilor legale. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie calificată, cercetările fiind continuate sub coordonarea Pachetului de pe lângă Judecătoria Reșița.
Luna trecută a avut loc o altă tâlhărie în Gara de Nord din Reșița. Un bărbat de 72 de ani din Caransebeș a fost încolțit atunci de trei persoane, care l-au lăsat fără banii pe care îi avea la el. Cei trei autori au fost reținuți la scurt timp după comiterea faptei, fiind vorba de trei reșițeni cu vârste cuprinse între 36 și 46 de ani.
Karina TINCUL


















Minunat. Acestea sunt fantasticele realizări ale crizei curvidului de doi bani găuriți. Suntem pe drumul cel bun, viitorul este cât se poate de luminos. Esteeeeeeee!😆😆😆😆😆🤘🤘🤘👎👎👎👎👎👎
Dar de ce nu sunt postati niste politisti, in permanență, in gara de nord? Le cerem prea mult? De cate jafuri este nevoie pana sa se vina cu ceva masuri? Asteptati dlor politisti cumva si vreo crima, ca sa faceti ceva?