Circulația rutieră pe platforma Câlnicel din Reșița va fi închisă timp de șase zile, începând de mâine, 24 iunie, până luni, 29 iunie, informează reprezentanții Primăriei Reșița. Motivul: Zilele orașului, ce se vor derula la finalul acestei săptămâni.
Restricția se aplică pe sectorul cuprins între: intersecția Bulevardului Republicii cu Strada Făgărașului și intersecția Bulevardului Republicii cu Calea Timișoarei (ieșirea spre cartierul Câlnic).
Pe perioada închiderii circulației, traficul va fi deviat pe Bulevardul Muncii (malul Bârzavei).
De asemenea, pentru traseele de transport public, prima stație de plecare va fi relocată în fața magazinului Dacus. Cei de la Transport Urban Reșița precizează că stațiile Terminus și Mall nu vor mai fi deservite, iar liniile 3, 8 și 9 vor fi deviate.

Karina TINCUL

















