Pe drumul cel bun: DJ 573A prinde contur!

Comunitatea din Vărădia trăiește un moment mult așteptat: a început turnarea asfaltului pe drumul județean DJ 573A, o lucrare esențială pentru dezvoltarea locală și confortul cetățenilor. Momentul a fost marcat de emoție profundă pentru primarul comunei Vărădia, Loredana Racu, care a fost prezentă pe teren încă de la primele ore ale dimineții.

„Știți ce simțiți când, după ani de promisiuni, vine ziua în care visul devine realitate? Eu am simțit astăzi că mi-aș pune genunchii jos și aș săruta pământul. Atât de mare e bucuria!”, a declarat primarul.

Realizarea acestui proiect important nu ar fi fost posibilă fără sprijinul autorităților județene. Lucrările au beneficiat de implicarea directă a lui Silviu Hurduzeu, președintele Consiliului Județean Caraș-Severin, și a prefectului Ioan Dragomir, ambii prezenți la fața locului.

„Toate mulțumirile mele merg către domnul președinte Silviu Hurduzeu, pentru implicare și susținerea necondiționată. Fără sprijinul său, acest vis al comunității noastre nu s-ar fi transformat în realitate”, a subliniat Loredana Racu.

Inspirată de cuvintele ministrului Sorin Grindeanu, primarul din Vărădia a încheiat într-un ton optimist și determinat:

„Nu suntem perfecți, dar suntem cei mai buni! Vărădia merge înainte!”

Într-un mesaj plin de speranță și credință, edilul a transmis și un gând simbolic:

„Când nu vine nimeni, vine Dumnezeu!”

Lorena POENARU

1 COMENTARIU

  1. Sărăcuța de ea. Da să îi spună cineva ca atunci când se merge pe un șantier în lucru, nu se vine în costum Chanel și papuci Valentino. Zici ca e bătută în cap marea pri******a.

Comentariile sunt închise.

Știrile zilei