Tâlhărie în plină zi la Reșița. Un bărbat de 40 de ani a rămas ieri fără telefonul mobil în stația de autobuz de la Victoria, după ce a fost lovit de doi bărbați. Autorii tâlhăriei au fost identificați și reținuți de polițiști, la scurt scurt timp după comiterea faptei.
„Ieri, în jurul orei 15:00, în timp ce se aflau în stația de autobuz Victoria, din Reșița, cei doi l-ar fi abordat pe un bărbat de 40 de ani, pe care l-ar fi lovit cu pumnul în zona feței, sustrăgându-i telefonul mobil.
Cei doi bărbați au fost identificați în scurt timp de polițiști, bunul sustras fiind recuperat și restituit persoanei vătămate”, precizează Alina Boeru, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Caraș-Severin.
Cei doi bărbați bănuiți de săvârșirea infracțiunii de tâlhărie au fost reținuți pentru 24 de ore și introduși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Caraș-Severin.
„În cauză a fost întocmit dosar penal pentru comiterea infracțiunii de tâlhărie, persoanele reținute urmând a fi prezentate în cursul zilei de astăzi, procurorului de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Reșița, pentru dispunerea măsurilor legale.
Facem precizarea că pe întreg parcursul procesului penal persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție”, mai transmite Alina Boeru.
Karina TINCUL



















Tâlhărie într-o stație de autobuz din Reșița
–
Mno … afaceri electrice și digitalizate …
Politia există sau sunt doar cei intrați pe șpagă și pile, cei care stau numai în mașină și se plimbă cu un ochi pe telefon iar cu celălalt pe ghidon pardon de volan era vorba, nu știu de astea zic și eu 🤪🤪🤪